Dobrý deň, chcem sa spýtať, či sa niekomu stalo niečo podobné. Dnes som sa dosť pohádala s priateľom, bola som z toho veľmi rozrušená a začala som plakať. Po chvíli som mala pocit, že sa neviem poriadne nadýchnuť, začali mi tŕpnuť ruky a celkovo som sa cítila strašne slabo. Nikdy predtým som nič také nezažila, preto ma to dosť vystrašilo. 🙁
Po nejakej dobe to našťastie prešlo, ale odvtedy nad tým stále premýšľam. Mohol to byť nejaký stresový alebo úzkostný záchvat?´Mám s tým ísť k lekárovi? S priateľom sa čoraz častejšie hádame ale ešte nikdy nie tak aby som mala také stavy.




Ahoj, áno je veľmi pravdepodobné, že to bol záchvat úzkosti.. Namiesto lekára by som odporúčal skôr psychológa alebo poradňu pre páry – problém je duševný a žiaľ ak konflikty s priateľom nevyriešite (k tomu stres z práce / štúdia atď. – takže človek nevie vypnúť nikdy), tak sa tieto stavy budú objavovať čoraz častejšie a bude sa to stupňovať. Začne sa objavovať čoraz väčšia únava (fyzická a psychická), podráždenosť a prudké zmeny nálad. Konečné štádium je, že telo rezignuje a ty niekde stratíš vedomie (odpadneš), prípadne samovražedné sklony atď.. Nepodceňuj psychické zdravie